Raaf De Witte (RDW) maakt Nederlandstalige muziek met een hoek af: eigenzinnig, soms absurd, soms scherp maatschappijkritisch — vaak allebei tegelijk.
Met roots in metal maar zonder vaste genregrenzen vertrekt elk nummer vanuit de tekst, waarna de band de sound laat volgen. Van het speelse “Rode kool met worst” tot het bevreemdende “Lichterlaaie”: contrast is hun handelsmerk.
De band ontstond uit een mix van oude connecties en toevallige ontmoetingen, en groeide uit tot een hechte groep met één gedeelde drive: muziek maken zonder hokjes, maar met karakter.
Lightspeed
19u30
Lightspeed werd uitgeroepen tot één van de negen finalisten van De Nieuwe Lichting 2026 van Studio Brussel. Onder een blend van melancholie en bravoure serveert de band een bezweet salvo aan onstuimige indierock. Dat het viertal bovendien gedreven wordt door een hoop extravagante gitaren, existentieel gepreek en de geboden van een zootje overzeese zondaars, beukt alvast zonder al te veel pardon naar binnen. Kort samengevat: indie met losse veters en een ietwat hardnekkige hekel aan snelheidsbeperkingen – niets dat verkeerd kan gaan dus. Voor fans van: Sam Fender, Wunderhorse, Catfish and the Bottlemen, Inhaler, DMA’s …
The Crowd
21u30
The Crowd brengt een muzikaal hoogstaand, stomend “Classic Rock” programma van topklassiekers, van iets meer dan 2 uur, met een oog voor detail en zweept het publiek op met zijn energieke act en présence op het podium.
Ervaring, plezier op en voor het podium en een naar perfectie strevende muzikaliteit zijn onze grootste troeven!
TC Arno
00u30
Een groep van zes ervaren muzikanten deelt hun passie voor het werk van TC Matic en Arno. Met hun band TC Arno willen ze het werk van één van de grootste iconen van de Belgische muziek levendig houden. En dat doen ze met energieke en krachtige live shows.
TC Arno is geen imitatieband van Arno, maar als je je ogen sluit, lijkt het alsof Arno zelf op het podium staat dankzij de onmiskenbare stem van Vital Barbarotta.
HOOFDPODIUM - Zondag 30 augustus
The Mighty Black Camel Blues Band 14u30
Een zanger die Joe Cocker heeft opgegeten. Twee muzikale broers op de gitaar en drums die een vader op de bas in toom houden. Dit overgoten met een rauwheid die past bij Blues én Balegem…
Power electric blues op z’n best…
Les Folles de Gand 17u30
Les Folles de Gand: sinds 1999 een begrip in Vlaanderen en ver daarbuiten! Het travestiegezelschap brengt de Parijse sfeer naar Vlaanderen. Glitter, glamour, hoge hakken, weelderige pruiken, pluimen… staan garant voor een feeërieke show. Een zeer afwisselend optreden met daarbij ook ruimte voor enkele komische acts – een finale met grandioze pluimen wordt de apotheose van het geheel. Een show van Les Folles de Gand is wegdromen, genieten, lachen en vooral veel plezier.
Dhont & the Hitmen 20u30
Dhont & the Hitmen puts the “P” in your “Party”. Drie gebaarde mannen. Eén Schoonheid. Eén gedeelde missie: shake, wiggle, sweat, scream and shout!
Op zang Elisa Dhont, gekend van haar passage bij “The Voice” en al frontzangeres van het befaamde 90s project “Hammertime”.
Deze coverband doet elk feestje ‘ontploffen’. Met vooral covers uit de 90’s en nillies, veelal verwerkt in medleys zorgen ze ervoor dat stilstaan geen optie is ;-).
DJ Casper doorlopend
Local dj Casper gaat voor 100% vinyl. Geen digitale trucs, wel échte platen. Duik mee in een feest vol disco classics uit de jaren ’70 & ’80, afgewisseld met onweerstaanbare meezingers. Hij was al te horen op o.a. de Rollofeesten 2024, Aalbeke Feest, Sinksen Boutique, Den Trap en andere top evenementen. Retro vibes, dansbare grooves en een avond vol nostalgie? DJ Casper draait het zoals het hoort.
mini-festival 'T BOSSELKE - Zaterdag 29 augustus
Nick North & Dirk 18u00
Resident DJ van Jeugdhuis Den Bascuul in Moorsele. Allround DJ, met een passie voor verschillende vormen van house (house, tech house, vocal house, electro house) en electro/dance tracks.
T-Pulse 21u00
Local hero Arne Debels aka dj T-Pulse. Allround dj die steeds garant staat voor een dik feestje. De Champions League hymne zal weer door de Rollegem schallen!
Karakals 22u30
Al sinds 2017 staat Karakals bekend om haar energieke en dynamische DJ-sets. Na haar finaleplaats in MNM Start To DJ in 2020 kan je Chloë op elke grote fuif in Vlaanderen terugvinden. Ze heeft dan ook maar één doel: het publiek ophypen met haar aanstekelijk enthousiasme en de pannen van het dak draaien. Met enkele referenties als Tomorrowland, Balaton Sound, Sunrise Festival en Sinksen Kortrijk zorgt Karakals voor een ongelofelijk dansbare set met enorm veel ambiance en sfeer, op iedere dansvloer!
Artuur Herman 00u00
Underground DJ ready for the energy!! Mixing hard techno into a unique set.
In samenwerking met Jenley events uit Deerlijk zorgen we opnieuw voor een heus springkastelendorp. Springplezier in alle maten en vormen… én voor verschillende leeftijden! Van 14u tot 19u op de Rollie’s Rollofeesten in Rollegem. De toegang is volledig gratis!
Hello Mojo 14u00-18u00
Hello Mojo staat voor een aanbod creatieve workshops als schelpen inkleuren, kwalletjes uit zee-egels maken, strandbloemen knippen, … Daarnaast geeft Hanne ook keramiekworkshops, waarbij ze al heel leuke projecten deed als mini kabouterhuisjes maken.
Kids activiteit in de kerk 14u00-17u00
TBC
Kids-on-Wheels 14u00-18u00
Met kids-on-wheels willen we graag de kinderen actief laten spelen door hen activerende voertuigen aan te bieden. Er is een attractief parcours met hindernissen en een carwash! Gocarts, simpel maar plezier verzekert!
Officiële opening i.s.m. koor Crescendo
16u30-17u00
Op zaterdag 29 augustus worden de feesten traditiegetrouw geopend door koor Crescendo. Om 16u30 is iedereen van harte welkom in het buurthuis van Rollegem voor de officiële opening. Na afloop is belleman Stephan Vandemaele opnieuw present om de 49e editie van de Rollie’s Rollofeesten op gang te roepen, zoals alleen hij dat kan! Nadien worden alle aanwezigen uitgenodigd door het Rollo bestuur om samen een glaasje te drinken. Proost!
Apero Chiro Tandem
11u00-15u00
Welkom welkom! Chiro Tandem organiseert hun jaarlijkse apero op zaterdag 29/08 aan de lokalen van Chiro Tandem, van 11u tot 15u. Nadien gaat het feest onverminderd verder op de Rollie’s Rollofeesten! Het eet- en drankaanbod zal later gecommuniceerd worden. Zoals elk jaar voorzien wij ook iets van animatie voor de kindjes. Wat precies, zal later bekendgemaakt worden. Allen daarheen op 29 augustus 2026 !!!
Tot dan,
Liefs de leiding xx
ROLLEGEM CENTRUM - Zondag 30 augustus
Huwelijksjubileum reuzen Rollo & Flore
13u00
Onze reuzen Rollo en Flore zijn dit jaar 25 jaar getrouwd en dat kunnen we uiteraard niet zomaar laten passeren. Ze zullen hun huwelijksgeloften vernieuwen voor een lang en gelukkig (gehuwd) leven. Zorg dat je er getuige van bent! De reuzen zullen doorheen het dorp paraderen onder begeleiding van onze harmonie Sint-Cecilia.
Rollie's Grote Taartenbak 14u00-16u00
Doe mee aan de eerste Grote Taartenbak van Rollegem! Ben jij een keukenprins of -prinses en wil jij graag eens uitpakken met de lekkerste patisserie van eigen makelij? Bak dan een overheerlijke taart en laat deze beoordelen door een echte jury! Wie weet schuilt er een meester taartenbakker in jou!
Meer info en inschrijven kan via onderstaande link:
https://forms.gle/yoALC9mxfeYhp3Au8
Straattoneel Toneelgroep Trees 16u00-16u30
Lokale toneelgroep Trees brengt opnieuw straattoneel van de bovenste plank. “Het rommelt bij Trees”, zo luidt de titel van hun stuk. Zullen ze erin slagen om opnieuw overeen te komen? Of betekent dit het definitieve einde van Trees? Je ontdekt het op zondagnamiddag ter hoogte van café De Platse en café Palace.